En Son HaberlerMehmet TIRPAN

mehmettirpan@hotmail.com
  Özgeçmişi
  Tüm Yazıları

İLKSAN İKRAZ ÖDEMELERİ 3-6 AY SÜRE İLE ERTELENMELİDİR

İLKSAN İKRAZ ÖDEMELERİ 3-6 AY SÜRE İLE ERTELENMELİDİR

 

                  Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp, kısa bir süre içinde küresel pandemi haline gelen Covid-19 Corona Virüs salgınından dolayı Devletimizin aldığı tedbirleri doğru buluyoruz.  

                Söz konusu salgının yayılımının önlenmesi için devletimiz tarafından açıklanan tedbirler durumun ciddiyetinin göstergesidir. Özellikle salgının yayılımının engellemesi yönünde “Evde Kal Türkiye” çağrısı, kamu ve özel sektörde çalışanlar için “Dönüşümlü ve Esnek Çalışma” sistemine geçilmesi, kamu ve özel bankaların tedbir olarak kredi ve borç ödemelerini ertelemesi, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın evde kalmalarının sağlanması, sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı şartı gibi birçok tedbirler alınmaktadır.


                Bilindiği gibi bazı kamu ve özel bankaları, esnaf ve sanatkâr kooperatifleri, bu süreçte yeni çekilen kredileri 6 ay ertelemeli olarak vermekte olup, daha önceden çekilen krediler için ise ödemeleri 6 ay erteleme kararı almıştır.

          

                 Bu kapsamda, İlksan üyesi olup, sandıktan Genel İkraz, Sağlık İkrazı, Gayrimenkul İkrazı, Aile Destek İkrazı, Afet İkrazı, Evlilik İkrazı, Özel Günler İkrazı ve İcra İkrazı kullanan eğitim çalışanlarının ikraz ödemelerinin 3 ay ile 6 ay arası bir süre belirlenerek ikraz geri ödemelerinin faizsiz olarak ertelenmesinin İlksan üyesi eğitim çalışanlarına bir nebze nefes aldıracaktır.

                Anadolu Eksen olarak konu ile ilgili çalışmanın bir an önce yapılması ve sandık üyesi eğitim çalışanlarına bu süreçte güzel bir haber olarak verilmesi taraftarıyız.

 


 Okunma Sayısı : 1915

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 235192

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.