Yönetici Atama Takvimine Dair

Yönetici atama takvimine dair...

MEB’in ilan ettiği yönetici atama takvimi, bu hali ile liyakat, ehliyet ve vizyon sahibi yöneticilerin, geleceğimizin teminatı olan nesillerimizin eğitildiği okullara atanmasını sağlayacak bir mahiyetten uzaktır. 

Sayın Bakanımız Prof.Dr. Ziya Selçuk’un açıkladığı ve eğitim camiasının da canı gönülden destek verdiği 2023 Eğitim Vizyonunun içeriğinden uzak bu yönetici atama takvimi neticesinde lider yönetici profilinden ziyade, mevcut durumu muhafaza ve idare eden müdür profilinden başka bir sonuç çıkmayacaktır.

 Yönetici atama takviminin ilan edilmesi ile başlayan olumsuz sürecin önüne geçilmesinin yegane yolu, kamusal vicdanı zedeleyen ve adam kayırmacılığın önünü açan mülakat sisteminden bir an önce vaz geçilmesidir. Yönetici atama takviminde ki adaletli bir sistemin işleyişini olumsuz yönde etkileyen  diğer bir husus ise, mevcut idarecilerin süreçten vareste tutulmalarıdır. Bu hususta 2023 Eğitim Vizyonunun ruhuna aykırı bir durumdur.

 Sayın Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan, liyakat, ehliyet ve vizyon sahibi lider yöneticilerin okullara yönetici olarak atanmasının önünü tıkayan bu iki hususu dikkate alarak, yönetici atama takvimini tekrar gözden geçirmesini talep ediyoruz.  
 
Mustafa Güçlü
Anadolu-Sen Konfederasyonu
Genel Başkanı

 Okunma Sayısı : 3655         01 Mart 2019

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 454741

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.