Yeni Zelanda Katliamını Kınıyoruz

Menfur Vahşeti Kınıyoruz...

İslamiyeti ve dolayısı ile müslümanların sömürülmesi veya yok edilmesi gereken varlıklar olan gören Batı medeniyetinin iç dünyasının dışa vurumu olan Yeni Zelanda’daki müslümanlara karşı girişilen vahim katliamı şiddetle kınıyoruz. Şehadet makamına yükselen din kardeşlerimizin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Batı medeniyetini sivil toplumuna dahil insanların tümünün tasvip etmediği ancak siyasal toplumun inşacısı konumundaki siyasi aktörlerin tamamı tarafından uygulanan politikalar neticesinde terörize edilen toplumun ürettiği kaos, zamanla bir bumerang gibi dönüp dolaşıp kendilerini vuracaktır. 

Dünyanın öbür ucu Yeni Zelanda  da olsa müslümanları katleden teröristler, Türkiye’ye tehdit mesajı göndermeyi ihmal etmemektedir. Türk milleti kaderin kendisine yüklediği kutlu davanın farkındadır. Bu kutlu yükü omuzlayarak mazlum milletlere el uzatacak iradeyi ortaya koyacak azim ve kararlılığa sahiptir. 

Yeni Zelanda’daki menfur katliamın ve şehit olan müslüman din kardeşlerimizin acısını içimizde hissettiğimizi ifade ederek, bu vahim vahşetin benzerlerinin tekrar yaşanmaması için ümmetin birlik ve dirliği noktasında bir idrak oluşumuna kapı aralamasını Yüce Mevladan niyaz ediyoruz. İslam aleminin başı sağ olsun. 

Mustafa Güçlü
Anadolu-Sen Konfederasyonu 
Genel Başkanı

 Okunma Sayısı : 3159         16 Mart 2019

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 461313

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.