Milli Mücadelenin 100.Yılı Kutlu Olsun

Milli Mücadelenin 100.Yılı Kutlu Olsun

Türk Milletinin Anadolu’yu yurt edinerek ay yıldızlı bayrağının göklerde dalgalanmasından ve gök kubbede ezan sedalarının yankı bulmasından rahatsız olan ehli salip ve içimizdeki uşaklarının,  türlü tertip ve düşmanlıklarına bundan tam yüz yıl önce her türlü olumsuzluğa rağmen dur diyen milli mücadele kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

 Yedi düvele karşı “Ya İstiklal, Ya Ölüm” parolası ile yollara düşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde milli mücadele veren Türk Milleti, en nihayetinde düşmanları İzmir’den denize dökerek ne kadar boş bir hayalin peşinden koşturduklarını dünyaya ilan etti. Tüm bu tarihi hakikatlerden ders almamış gibi görünen dış güçler ve içimizdeki uşaklarının, günümüzde gerçekleştirmeye çalıştığı hadiselere baktığımızda,  emellerinden vazgeçmeyecekleri anlaşılsa da her daim hüsrana uğruyacakları inşallah değişmez bir mukadderat olarak tecelli edecektir.


 Bu duygu ve düşüncelerle gençliğimiz başta olmak üzere Türk Milletinin her bir ferdinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun diyorum.

Mustafa Güçlü
Anadolu-Sen Konfederasyonu 
Genel Başkanı

      


 Okunma Sayısı : 3054         19 Mayıs 2019

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 733899

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.