TÜRK MİLLETİ GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAK KUDRETTEDİR

TÜRK MİLLETİ GELECEĞİNE SAHİP ÇIKACAK KUDRETTEDİR

Türkler, Anadolu'yu yurt edindiği ilk günden itibaren düşmanları tarafından her zaman yapılması muhtemel saldırılara karşı hazır olma psikolojisi ile hareket etmiştir. Ancak dıştan açıkça gelen tehditlere tedbir alma ve bertaraf etme noktasında kahramanca verilen mücadelelerde destan yazan Necip Türk Milletini, tarih boyunca zor durumda bırakan hadiseler içimizden çıkan hainlerin dış güçlerle bir olup milletimizi sırtından vurma girişimleri olmuştur. Bu hadiselerin en sonuncusu ise 15 Temmuz gecesi FETÖ mensupları tarafından sahneye konmuş ve Türk Milleti canı pahasına verdiği mücadele ile bu hain girişimi bertaraf edip püskürtmüştür.

Bugün siyasi iktidarın iç yapısından kaynaklanan sıkıntılardan ötürü FETÖ ile mücadelede bazı noktalarda eksiklikler olması ve eli kanlı terör örgütü mensuplarına hesap sorarken yine tespit edilemeyen kriptolar aracılığı ile mücadele sürecinin sulandırılmasına yönelik olarak haksız mağduriyetlerin oluşturulduğu bir ortamın mevcudiyeti açıktır. Ancak bu tür eksikliklerin FETÖ ile mücadele hızını zaafiyete uğraşmamasına azim dikkat gösterilmelidir ve haksız bir mahiyette oluşturulan adaletsizlikler bir an önce giderilmelidir.   

Şimdi 15 Temmuz hain darbe girişimini yapanlara ivedilikle hesap sorulurken bir taraftanda asıl üzerinde durulması gereken konu, devletini en büyük nimet bilip sadakatle bağlı olan masum Anadolu insanın çocukları elinden alıp ve okutup, Türk milletinin değerleri ile buluşturup devlete ve millete hizmet ettireceğine iddia eden sözde dini mahiyetteki bir grubun, hangi sosyolojik zeminden faydalanarak ortaya çıktığı ve netice itibariyle darbeye hangi saiklerle mensuplarını ikna ettiğinin incelenmesi ve bir daha bu tür hain girişimlerin vukuu bulmaması için nelerin yapılması gerektiğinin ortaya konması ve harekete geçilmesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Anadolu topraklarını yurt edindikten sonra dahili ve harici düşmanları tertiplerine karşı nefsini öteleyerek vatanı, milleti ve devleti için canını feda ederek şehadete yürüyen vatan evlatlarının manevi huzurunda saygı ile eğiliyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun inşallah. Bizlere bıraktıkları emaneti kanımızın son damlasına muhafaza edeceğimize söz veriyoruz. 

ANADOLU-SEN KONFEDERASYONU GENEL MERKEZİ


 Okunma Sayısı : 2533         15 Temmuz 2019

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 275395

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.