ASIMIN NESLİ

“ASIM’IN NESLİ”

Milli kimliğimiz erozyona uğratılırken, dini değerlerimizin de şekilselliğe boğulduğu bir zaman dilimini yaşamaktayız. Milletimizi bu dipsiz girdaptan çekip kurtaracak bir zihniyet değişimine ihtiyaç vardır. Bu zihniyet değişimi ne sekülerleşmiş bir gençlik ne de püritenleşmiş bir İslam ahlakıyla yetişmiş gençlik eliyle yapılabilir. Bu kutlu değişim ancak yetişen nesillerimizi, aslına rucu ettirecek bir mayalanmaya tabi tutma süreciyle vücut bulacaktır. Bu noktada eğitim sistemimizin mütekâmil bir insan modeli ortaya koyması gerekmektedir. ANADOLU-SEN olarak bu insan modelinin “Asım’ın Nesli” olduğunu ifade etmek istiyoruz. Tasavvur ettiğimiz zihniyet değişimini ancak “Asım’ın Nesli” gerçekleştirebilir. 

İman, hikmet, irfan, feraset ve bilgi ile mücehhez; ahlaklı, karakterli, ilkeli; milli ve dini değerlerini yücelten ve her zaman ve her şartta sahip çıkan bir model insandır “Asım’ın Nesli”. İşte bu nesil silinmeye çalışılan milli kimliğimizi ifade eden değerleri ve aşındırılma gayreti içinde olunan dini değerlerimizi lâyıkı vechi ile hayatında tatbik ederek yok olmalarını engelleyecek ve böylece bu değerleri yok etmeye çalışanların suratına bir tokat gibi inecektir.

Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi:

“Asım’ın Nesli diyordu ya ne nesilmiş gerçek,

İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.”

ANADOLU-SEN olarak “Asım’ın Nesli”nin yetiştirilmesi için her türlü fedakârlığı ve mücadeleyi vereceğimize tarih önünde söz veriyoruz. İçeriden ve dışarıdan tertip edilen bütün hainlikler her türlü imkânı en üst seviyede kullanırken, çıktığımız bu yolun zor ve çetin olduğunun farkındayız. Söylem ve eylem bütünlüğü içinde dengeli ve sabırlı bir gayretle yol alınması gerektiği açıktır. Bize “zafer ancak inanlarındır” ölçüsü güç vermektedir. Gayret bizden muvaffakiyet ve başarı Yüce Mevla’dandır.   

Vesselam.   

 

MUSTAFA GÜÇLÜ

ANADOLU-SEN KONFEDERASYONU

GENEL BAŞKANI

 Okunma Sayısı : 2508         01 Aralık 2019

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 780308

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.